لینک مستقیم فایل(دانلود پروژه آماده روستا: بررسی جامعه شناسانه روستای قپانوری استان لرستان)

دانلود پروژه آماده روستا: بررسی جامعه شناسانه روستای قپانوری استان لرستان|30018003|mcd30019246|دانلود پروژه آماده روستا: بررسی جامعه شناسانه روستای قپانوری استان لرستان
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل دانلود پروژه آماده روستا: بررسی جامعه شناسانه روستای قپانوری استان لرستان قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 278فصل اول: طرح تحقيق با توجه به موضوع، بررسی مردم شناختی مسکن، خوراک و پوشاک در روستای قپانوری است. در اين فصل طرح مسئله، ضرورت، اهميت پژوهش، اهداف تحقيق، چارچوب نظری،روش تحقيق، مشکلات تحقيق و پيشينه تحقيق می باشد.فصل دوم: به بررسی سيمای کلی روستای قپانوری از نظر ويژگيهای جغرافيايی و طبيعی، پيشينه تاريخی، ويژگيهای اجتماعی، اقتصادی، زبان، اماکن عمومی، مسایل جمعیتی توجه می شود.فصل سوم: انواع مسکن با توجه به زمان ساخت آنها، ابزارهای ساخت، اجزای مسکن، کارکرد فضای درون، تزئينات داخلی، مصالح کاربردی، تغييرات و تحولات مسکن و معماری با توجه به دو دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامی، باورها و اعتقادت و آدابی که درباره مسکن وجود دارد، مورد بررسی قرار می گيرد.فصل چهارم: اين بخش به خوراک اختصاص داده می شود و به شرايط تهيه مواد خوراکی و تاثير محيط بر خوراک مردم در دوران گذشته، شيوه های نگهداری مواد غذايی، آيين و مناسک مربوط به غذا، ابزار تهيه خوراک پرداخته می شود. تغيير و تحول حاصل در نوع خوراکيهای مورد استفاده و علل و عوامل موثر در اين تغيير و انواع غذاهای آيينی از موارد ديگری است که در اين بخش به آن می پردازيم. اين فصل با شرحی درباره باورها و عقايدی که در زمينه خوراکيها رواج دارد، پايان می يابد.فصل پنجم : در اين بخش به موارد زير پرداخته می شود: مقايسه بین پوشاک قديم و جديد، مواد اوليه توليد آنها، تکنيک و فنون و ابزارهائی که در تهيه هرکدام بکار برده می شود؛ تقسيم بندی انواع لباسهای مردان، زنان، کودکان و نوزادان، تغيير و تحولاتی که در اين بخش رخ داده و بررسی تنوع در فرم پوشاک مصرفی اين دوران و باورها و آداب استفاده از لباسها در موقعيتهای مختلف زمانی است.

طرح مسالهانسان همواره برا ی استفاده از محيط طبيعی و آماده کردن آن برای زندگی و استفاده از منابع پيرامون خود به تلاشی مستمر پرداخته و با استفاده از قدرت انديشه به اکتشافات و اختراعات دست زده است تا وسايل آسايش خود را فراهم سازد. حاصل اين تجربه ها و دست آوردها از نسلی به نسلی منتقل شده و در طول زمان به بهبود زندگی او انجاميده است.در این راستا هر گروه اجتماعی دارای تجربیات، آداب و رسوم و فرهنگ مختص به خود در نحوه تأمین نیازهای مختلف همچون مسکن، خوراک و پوشاک است. در این میان دانش انسان شناختی نیز که شناخت عميق و جامع ابعاد متفاوت مرتبط با زندگی انسان است و شامل رابطه انسان با محيط طبيعی، نوع معيشت، نظام باورها و اعتقادات، آداب و رسوم، سنتها و جنبه های مهم دیگر زندگی بشر در طول تاريخ است. با توجه به این مسایل، تحقیق در روستای قپانوری به دنبال شناخت برخی زوايای زندگی مردمانی است که هر چند از بسياری جهات با فرهنگ ملی ايران مشترک است، اما مختصات فرهنگی ویژه ای دارد که به مردم اين منطقه هويت خاص بخشيده است. هر يک از این عناصر فرهنگی در تار و پود خود دارای ابعاد مادی و معنوی است که بسياری از آنها ناشناخته باقی مانده است. محقق مردم شناس با حضور در متن اجتماع و تجربه زندگی روزانه درکنار مردم، به شناخت و ثبت و ضبط اين فرهنگ پرداخته و عناصر مسکن، خوراک و پوشاک را در يک نگاه تاريخی، از چند دهه قبل از انقلاب تا امروز را با توجه به ابعاد مادی که شامل شرايط محيطی و جغرافيايي، نوع معيشت، طبقه اجتماعی و ابعاد غير مادی يعنی باورها، اعتقادات، نگرشها، سنتها و آداب و رسوم، کارکردها و تغيير و تحولات پديد آمده، مورد بررسی قرار داده است.

اهميت و ضرورت پژوهششناخت فرهنگ يک جامعه (هر چندکوچک و دور افتاده) و مقايسه آن با جوامع ديگر می تواند به کشف وجوه اشتراک و اختلاف در شيوه های زندگی انسانی کمک کند و از اين راه عناصر بنيادی تشکيل دهنده رفتارهای بشری آشکارگردد. درنتيجه اطلاعات و اندوخته های مردم شناختی در طول زمان به تدوين انديشه ها و نظريه های جديدتر و کامل تری از زندگی انسان می انجامد.درجهان کنونی که همه فرهنگها درحال تغيير و تحول هستند، شناخت فرهنگ جوامع روستايی که کمتر دستخوش تغييرشده است، می تواند حرفهای ناگفته ای از گذشته فرهنگی بشر را درخود داشته باشد و با ثبت شيوه های زندگی اين مردمان از زوال و فراموشی آن جلوگيری می شود و ديگران نيز با فرهنگ اين جوامع آشنا خواهند شد. شناخت نيازهای ضروری انسان همچون مسکن، خوراک و پوشاک از جمله ملزومات اساسی برای پی بردن به شيوه های زندگی مردم يک جامعه است. ابعاد مادی اين شناخت در کنار ابعاد غير مادی آن است که می تواند به درک همه جانبه و عميق محقق از جامعه مورد مطالعه کمک کند. در اين هنگام است که ارائه راهکارها در جهت بهبود وضعيت زندگی کنونی و رفع مشکلات يکی از جوامع روستايی کشورمان مفيد واقع خواهد شد. توسعه در هر جامعه ای امری ضروری بشمارمی آيدکه بايد بر مبنای ارزشهای فرهنگی و اجتماعی آن جامعه استوار باشد، درغير اينصورت و بدون توجه به فرهنگ بومی جامعه توفيقی در اين امر حاصل نخواهد شد. از آنجا که هنوز قشری عظيمی از مردم جامعه ما در روستاها ساکن هستند و اقتصاد کشور در بخش کشاورزی به روستاها متکی است، تحقيقات مردم شناختی درجهت توسعه روستايی می تواند از مشکلاتی نظير مهاجرت بيش از حد روستاييان، درجه بالای بيکاری پنهان و فقر اقتصادی آنان جلوگيری کند.مردم روستا برای شناخت جامعه خود ارزش و اعتبار زيادی قايل هستند. اگر بررسيهايی در مورد جامعه انجام گيرد و به کم وکيف وضعيت زندگی گذشته و حال آنان پرداخته شود، به نقاط قوت و ضعف خود واقف می شوند و با اعتماد بيشتری به راهکارهای بيان شده از سوی مسئولين توجه نشان می دهند.مطالب دیگر:
📎دانلود پاورپوینت تفکر ناب📎دانلود پاورپوینت اصلاح فرآیندها و روشهای بهبود کار📎دانلود پاورپوینت اصول طراحی پرسشنامه (رشته بهداشت عمومی)📎دانلود پاورپوینت سواد رسانه ای📎پاورپوینت مصالح ساختمانی مدرن در 95 اسلاید کاملا قابل ویرایش به طور کامل و جامع‬‎📎طرح لایه باز آبلیموی طبیعی اندازه 15*5.2 سانتی متر📎پاورپوینت فصل دوازدهم کتاب تئوری حسابداری مالی اسکات ترجمه پارسائیان با موضوع تدوین استانداردها: مسائل اقتصادی📎دانلود تحقیق اقتصاد ایران از نگاه شاخص های کلان📎دانلود مقاله اقتصاد بازار و توزیع درآمد📎دانلود مقاله اوراق اجاره📎طرح لایه باز اعلامیه سوم و ترحیم پدر📎برچسب گلاب و عرقیات طراحی شده با فتوشاپ📎برچسب گلاب و لیبل عرقیات طراحی شده با فتوشاپ📎برچسب بهارنارنج و لیبل عرقیات طراحی شده با فتوشاپ📎پاورپوینت کتاب تئوری حسابداری مالی تالیف ویلیام اسکات ترجمه دکتر علی پارسائیان📎پاورپوینت اکوپارک📎شناخت محله بریانک ناحیه 1 منطقه 10 تهران📎پاورپوینت و اسلاید درمورد مورچه📎طرح لایه باز آگهی ترحیم مادر psd (همراه با مراسم تشییع و هفت)📎تحقیق درباره گیاهان و آشنایی با گیاهان📎پاورپوینت سازه های نگهبان در 78 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با شکل و تصاویر به طور کامل و جامع و کاربردی‬‎📎پاورپوینت فصل اول کتاب تئوری حسابداری جلد اول تالیف دکتر شباهنگ با موضوع مقدمه ای بر تئوری حسابداری📎پاورپوینت فصل چهارم کتاب تئوری حسابداری جلد اول تالیف دکتر شباهنگ با موضوع هدفهای حسابداری مالی📎پاورپوینت فصل پنجم کتاب تئوری حسابداری جلد اول تالیف دکتر شباهنگ📎پاورپوینت فصل ششم کتاب تئوری حسابداری جلد اول تالیف دکتر شباهنگ