لینک مستقیم فایل(آشنایی با پته دوزي از صنايع دستي استان كرمان، تاریخچه، نقوش و طرحهای آن)

آشنایی با پته دوزي از صنايع دستي استان كرمان، تاریخچه، نقوش و طرحهای آن|30020849|mcd30019246|آشنایی با پته دوزي از صنايع دستي استان كرمان, تاریخچه, نقوش و طرحهای آن
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل آشنایی با پته دوزي از صنايع دستي استان كرمان، تاریخچه، نقوش و طرحهای آن قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 32

چكيدهاگر بخواهم خلاصه كار را تشريح كنم بايد بگويم مجموعه حاضر جهت معرفي يكي از صنايع دستي مهم استان كرمان به نام پته دوزي تنظيم شده است كه مطالعه آن نكاتي در مورد تهيه پته و نقوش تزئيني مورد استفاده در اين صنعت را به خواننده ارائه مي دهد. هدف از انجام اين پروژه آشنايي با نقوش تزئيني و اصيل ايراني است كه به جزئياتي از قبيل وجه تسميه پته، قديمي ترين نوع پته دوخته شده، نقوش تزئيني آن مواد كمكي و طرز درست كردن اين محصول و غيره اشاره دارد باشد كه اين صنعت مانند گذشته رونق چشمگير داشته باشد و نقوش به كار رفته در اين اثر در لباسهاي مدرن و زندگي هاي امروزي جايگاه خود را دوباره پيدا كند.

مقدمه«هركس تاريخ كرمان را به درستي بخواند، مانند آن است كه تاريخ همه ي جهان را خوانده باشد».كرمان بدرستي گنجينه ي تاريخ و هنر است و از هر دوره و زماني بناهايي و هنرهايي به يادگار دارد كه هر يك از داستانهايي بس شنيدني حكايت مي كنند. پهناورترين استان ايران در ادوار مختلف تاريخ، پذيراي انبوه اتفاقات ديدني و شنيدني، افتخار آميز و ذلت بار، شادي آفرين و غم بار بوده و علي رغم ناملايمات بسياري كه از روزگاران دور و نزديك ديده، مغرور و پر افتخار همچنان خودنمايي مي كند و منتظر زماني است كه جايگاه شايسته خود را بازيابد. كرمان با توجه به توانايي هاي فراوان طبيعي و تاريخي و هنري مي‌تواند مقصد انواع گردشگري و توريست واقع شود. كرمان و كرماني از ديرباز به هنرمندي شهره بوده. اين گفته را با ديدن صنايع و آثار دستي توليد شده در استان درخواهيد يافت كه در ادامه اين مجموعه كوچك با يكي از مهمترين و معروفترين آثار دستي تهيه شده در استان آشنا خواهيد شد.

استان كرمان

موقعيت جغرافيايي استان كرماناستان كرمان در جنوب شرقي ايران واقع شده و از شمال با استان‌هاي خراسان و يزد، از جنوب با استان هرمزگان، از شرق با سيستان و بلوچستان و از غرب با استان فارس همسايه است. مساحت اين استان در حدود 175069 كيلومتر مربع مي‌باشد. استان كرمان پس از استان خراسان دومين استان پهناور كشور مي‌باشد و در حدود 11 درصد از خاك ايران را در بر گرفته است. اين استان يكي از مرتفع ترين استانهاي كشور و شهرستان بافت آن با 2250 متر ارتفاع از سطح دريا مرتفع ترين شهرستان استان مي‌باشد. ارتفاعات اين استان از رشته كوه‌هاي مركزي ايران چين خوردگي‌هاي آتشفشاني آذربايجان شروع مي‌شود و تا بلوچستان امتداد دارد و دنباله آن چندين بار در فلات مركزي به وسيله حوزه‌هاي پست داخلي و كوير قطع مي‌شود. رشته كوه‌هاي مركزي در اين منطقه دشت‌هاي وسيع استان را از يكديگر جدا مي‌سازند. اين كوه‌ها به طور كلي 2 رشته عمده هستند كه از شمال غربي به جنوب شرقي كشيده شده‌اند و مهم ترين آن رشته كوه‌هاي بشاگرد كوهبنان است. اين رشته كوه‌ها دنباله كوه‌هاي جندق و بيابانك هستند كه تا كرمان و بم گسترش يافته‌اند. رشته دوم كوه‌هايي هستند كه از يزد تا كرمان و چال جازموريان كشيده شده‌اند و به موازات رشته اول امتداد دارند. سابقه سكونت و استقرار انسان در سرزمين كرمان به هزاره چهارم قبل از ميلاد مي‌رسد. اين منطقه يكي از قديمي ترين نواحي ايران به شمار مي‌رود و در گذر زمان، گنجينه‌هاي فرهنگي تاريخي گرانبهايي در آن پديد آمده كه نمايانگر روند تاريخي و حيات اقتصادي، اجتماعي آن است.

مطالب دیگر:
📎آشنايي با پديده جزيره گرمايي در تهران و تاثير آن بر ساختمان📎بررسی و آشنائي با خطوط توليد شير پاستوريزه و توانايي توليد شير استريل و پاستوريزه📎بررسی و آشنايي با معماري جهان – معماری شهر پكن📎بررسی جایگاه درب وپنجره هاي سنتي در معماري اسلامي📎خيزش اسلامي مردم ايران و ارتباط آن با آمریکا📎تحقیق آماده در مورد امضاي ديجيتال (Digital Sign)📎مطالعه امكان توليد يك فرآوده پروبيوتيكي شير با استفاده از كشت كمكي لاكتوباسيلوس كازئي📎تعین مارکرهای bcl 2 و p53 به روش ایمونوهیستوشیمی در آملوبلاستوما📎آموزش ساخت ربات (میکروکنترلر)📎بررسی و آموزش ساخت نمایشگر لیزری📎بررسی ارتباط میان ويژگي هاي انقلاب اسلامي ايران و انقلاب عاشورا📎بررسی انواع سیستم های فرمان اتومبیل و مکانیزم عملکرد آنها📎بررسی نقش اهل بیت (ع) در مرجعیت فکری و علمی مسلمانان📎بررسی تاريخچه تأسيس ايران خودرو و مونتاژ پژو و پیکان📎بررسی فناوری ها و دستاوردهاي جدید در خصوص بتن و بتن مسلح📎بررسي موانع و مشكلات نسب وارث كودك حاصل از تلقيح مصنوعي و بررسي وضعيت طفل در شرع و قانون📎بررسی و تحلیل حقوق اطفال مشروع در قانون و فقه و بررسی چالش ها و راهکارهای آن📎بررسی زندگینامه و فعالیت های بزرگ علوي📎بررسی علائم و تشخیص و سیر تکامل بيماري لكه یا خال سفيد در ماهي يا Ich📎بررسی و آشنايي با عوامل زنده بيماري زا📎بررسی و شبيه سازی رآکتور سنتز متانول با استفاده از نرم افزار Hysys📎بررسی پروتکل های انتقال فایل File Transfer📎بررسی مدیریت پیامبر اكرم (ص) در غزوه احزاب📎كاربرد خط در گرافيك – تایپوگرافی📎بررسی تاريخچه اي افزودنيهاي آب گسترده متوسط