لینک مستقیم فایل(پاورپوینت بررسی اصول بلند مرتبه سازی در نواحی ساحلی با تاکید بر استان مازندران)

پاورپوینت بررسی اصول بلند مرتبه سازی در نواحی ساحلی با تاکید بر استان مازندران|40250106|mcd30019246|دانلود پاورپوینت بررسی اصول بلند مرتبه سازی در نواحی ساحلی با تاکید بر استان مازندران,بررسی اصول بلند مرتبه سازی در نواحی ساحلی با تاکید بر استان مازندران,پاورپوینت جامع و کامل بررسی اصول بلند مرتبه سازی در نواحی ساحلی با تاکید بر استان مازندران,کاملترین پاورپوینت بررسی اصول بلند مرتبه سازی در نواحی ساحلی
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل پاورپوینت بررسی اصول بلند مرتبه سازی در نواحی ساحلی با تاکید بر استان مازندران قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 40 صفحه

بررسی اصــول بلنـد مرتبـــه سازی در نواحی ساحلی با تأکید بر استان مازندران
افزایش تراکم، فشرده سازی، توسعه کاربردی مختلط، توسعه میان افزا و رشد هوشمند از جمله ابزارها، روشها و ایده هایی هستند که در سالها اخیر برای کنترل و بهینه سازی رشد و توسعه شهری مطرح شده اند و بالقوه می توانند در این زمینه راهگشا نیز باشند و باعث افزایش بهره بردرای از زمین، حفظ محیط زیست، جلوگیری از رشد بی رویه و دیگر مزایا گردند امّا اگر از این ابزارها و ایده ها بدرستی استفاده نشود تأثیر معکوس بر جای می گذارند.

مفهوم ضد شهرسازی ساختمانی که ارتفاع آن باعث می شود نیروهای جانبی ناشی از زلزله و باد بر طراحی آن تأثیر قابل توجهی بگذارد (10 طبقه و بیشتر): (بمانیان، 1377).
نیــــاز به بالابـر (5 طبقه و بیشتر)
نردبان های معمولی آتش نشانی قادر به سرویس دهی نباشد (8 طبقه و بیشتر)
ســاختمـــانی مجـــاز به ســـاخت در تـــراکم بـالـا (5 طبقه و بیشتر)
دستــورالعمل تهیه اسناد 2000 : طرح تفصیلی شهر تهران (12 طبقه و بیشتر) تعریف بلند مرتبه نظــارت بــر کــودکـــان (32 متـر)
بیشتر از 10 طبقه (کتاب سبز شهرداریها)
غلبه ارتفاع بر عرض خیـابان
نسبــی بــودن تعــریـف

انواع بلندمرتبه:
مسکـونی
تجــاری
اداری
آمیخته بناهای مذهبی مرتفع
رم باستـــان
یمن
مکتب شیکاگو (بعد از 1871.م) تاریخچه بلند مرتبه سازی و تراکم - تجربه 1971 سانفرانسیسکو. کنترل ارتفاع تجارب جهانی در زمینه تدوین اصول و ضوابط بلندمرتبه سازی - پهنه بندی غیر منعطف یا کم انعطاف “Rigid Zoning” - پهنه بندی منطقه ای برای بلندمرتبه سازی: جنوب ترکیه ساختمانهای بررسی شده: 13 مورد
متوسط تعداد طبقات:10/3
کاربری: 61/5% مسکونی
مسکـونی- تجاری
هتـل
بانک
اداری- تجاری- خدماتی بررسی اجمالی وضع بلندمرتبه سازی در استان مازندران خلاصه نتایج میدانی: بقیــه 35/4% متوسط تعداد واحدها (در کاربریهای مسکونی یا مختلط)
38/5% دارای تأثیرات ترافیکی منفی
77% دارای فضای بـاز
23% دارای فضای سبز
38/5% دارای شـوتیـنــگ
30% دارای سالن اجتماعـــی
30% دارای امکانــات تفریحی
38/5% دارای امکانات ورزشی
اغلب فاقــد پله اضطــراری 1- باید با تعیین ضوابط و مقرراتی از تأثیر بلند مرتبه سازی در کاهش سرانه های فضای باز، سبز و خدماتی جلوگیری نمود.
در این زمینه در شهرهای مختلف استان ضوابطی وضع شده است تا سطح اشغال ساختمان در صورت افزایش تعداد طبقات کاهش یابد. (البته این ضابطه نیز تا حد زیادی مورد بی توجهی قرار گرفته است)
اما در مورد تاثیری که بلند مرتبه سازی بر فضای سبز بیرون از قطعه بلند مرتبه سازی شده ضابطه ای وجود ندارد و اعمال نشده است. البته به طور کلی این نکته مورد تایید قرار گرفته است که خدمات باید تامین شود و معمولا از این بابت مبلغی به شهرداری پرداخت می گردد اما سازوکار این تامین خدمات مشخص نیست. برخی از معیارها و ارزیابی کلی بلندمرتبه سازی در نوار ساحلی بر اساس آن 2- صدور مجوز افزایش تراکم ساختمانی در نتیجه بلند مرتبه سازی و افزایش تراکم و میزان جمعیت تنها در صورت تامین سرانه ی حمل و نقل شهری باید انجام شود.
در صورت افزایش تراکم ساختمانی در مرکز شهر پاسخگویی به ترافیک تولید شده عملا امکان پذیر نیست چرا که بلند مرتبه ها اگر تجاری باشند که معمولا در مرکز شهر چنین است سفرهای بسیاری را به خود جذب می کنند و اگر مسکونی، سفرهای بسیاری را تولید می کنند و در هر صورت شبکه های قدیمی و کم ظرفیت مرکز شهر نمی توانند این بار را تحمل کنند. لذا استقرار بلند مرتبه ها در مراکز شهرهای ساری و بابلسر از این جهت با معیار گفته شده ناسازگار است. 3- زندگی در ساختمان های بلند برای مردم روستایی و یا اقشار پایین دست شهری با فرهنگ روستایی مناسب نمی باشد. در برنامه ریزی ساختمان های بلند مرتبه مسکونی باید به همسایگی و هم جواری اقشار اجتماعی و فرهنگی مشابه در واحد بلند مرتبه دقت گردد.
در این زمینه ملاحظه می شود با توجه به زمان توسعه ی بلند مرتبه سازی که مربوط به سال های اخیر است و نوع متقاضیان اسکان در آن، فعلاً اقشاری در این بلند مرتبه ها اسکان گزیده اند که از لحاظ اجتماعی همگون هستند ...

توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.


مطالب دیگر:
📖تحقیق سونامی📖پاورپوینت آلومینا📖پاورپوینت آلیاژ آلومینیوم لیتیوم AL _ Li📖تحقیق همه چیز در مورد سونامي📖تحقیق سنگ فسیل📖پاورپوینت بررسی جامع کلیه ساختار های میکروسکوپی فولاد به زبان انگلیسی📖تحقیق شناخت ستارگان📖تحقیق انگلیسی شناخت شهرستان سبزوار همراه با ترجمه📖پاورپوینت بررسی جامع ماشین وایرکات📖تحقیق ساختمان كعبه در طول تاريخ📖تحقیق سیاره زمین📖پاورپوینت آلیاژهای ریختگی به روش دیکاست📖تحقیق بررسی علل زمین لرزه📖تحقیق زمین شناسی تاریخی📖تحقیق زلزله📖تحقیق زباله طلای کثیف📖پاورپوینت آلیاژهای ریختگی به روش دایکاست📖پاورپوینت ماهیچه ماشینی ( متالورژی دایکست )📖پاورپوینت ريخته گري دايكاست📖پاورپوینت اکسید تیتانیوم Tio2📖پاورپوینت تاثیر عناصر آلیاژی بر فولادها📖پاورپوینت فرآیندهای ریخته گری تحت فشار دایکست با عیوب کمتر High integrity die casting📖تحقیق روستای لک لک آشیان📖پاورپوینت ریخته گری در قالبهای ریژه📖تحقیق روستای برسیان