لینک مستقیم فایل(ارزیابی عملكرد آبشكنهای احداثی بر روی رودخانه ها در استان زنجان)

ارزیابی عملكرد آبشكنهای احداثی بر روی رودخانه ها در استان زنجان|50037085|mcd30019246|
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل ارزیابی عملكرد آبشكنهای احداثی بر روی رودخانه ها در استان زنجان قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
سرفصل ارائه مقاله: آب و سازه های هیدرولیکی


سال انتشار: ۱۳۸۵


نوع ارائه: پوستر


محل انتشار:هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران


کد COI مقاله: ICCE07_119


زبان مقاله: فارسی


حجم فایل: ۴۲۲.۸۱ کلیوبایت (این مقاله دارای فول تکست است و می توانید فایل آن را دریافت نمایید)

مشخصات نویسندگان مقاله ارزیابی عملکرد آبشکنهای احداثی بر روی رودخانه ها در استان زنجان
پرویز عبدی - عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی زنجان

چکیده مقاله:
ساخت اپی ها از معمول ترین روشها محافظت از حاشیه سواحل رودخانه درمقابل جریان می باشد. پی ها سازه هایی هستند که معمولا از مصالح سنگ ریزه ای، توری سنگی، مخلوط مصالح رودخانه ای با روکش توری سنگی، گابیونی ، اسکله ریزی و غیره ساخته شده و از طرف ساحل بداخل جریان اصلی امتداد می یابد. هدف از اینمقاله بررسی و ارزیابی عملکرد آبشکنهای احداقی بر روی رودخانه های در سطح استان زنجان می باشد. در این راستا ابتدای ادام به جمع آوری داده ها و اطلاعات گردیده و برای ارزیابی ضعیت اجرا و مشاهده سازه احداثی و آثار اقتصادی و اجتماعی آن اقدام به تهیه و تکمیل پرسشنامه با انجام عملیات صحرایی شد . در نهایت با جمع بندی اطلاعات بدست آمده نتایج استخراج گردید. بر اساس نتایج حاصله، اپی ها یا آبشکنها اخداث شده در رودخانه های سطح استان دارای نوع، شکل و اندازه متفاوت بوده و مطابق شرایط و مطالعات و بررسی های منطقه ای انتخاب شده اند. در بین انواع اپی های اجرا شده به نظر می رسد آبشکن های سنگی به صورت اسکله ریزی و تورسنگی یا گابیونی به ترتیب موفقیت بیشتری داشته اند. این اپی های علاوه بر سادگی در اجرا، هزینه نسبتا پایین اجرایی داشته و در برابر زیر شوی و نشست پی انعطاف پذیر می باشند. از دلایل تخریب اپی ها رعایت نکردن نکات فنی در حین احداث سازه بخصوص زاویه انحراف آب که بیشتر از 10 درجه بوده و جنس مصالح به کار رفته موثر نبوده است و اینها همه تاکیدی دوباره بر احتناب از طراحی سازه های صلب در ساماندهی رودخانه می باشد.
کلیدواژه‌ها:
سازه هیدرولیکی - مهندسی رودخانه - اپی - آبشکن - ارزیابی عملکرد - استان زنجان
نحوه استناد به مقاله:
در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:
عبدی, پرویز، ۱۳۸۵، ارزیابی عملکرد آبشکنهای احداثی بر روی رودخانه ها در استان زنجان، هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران
مطالب دیگر:
یکپارچه سازی دولت الکترونیک با محاسبات ابریزیر ساخت های کسب و کار الکترونیک در ایرانمعماری مدل گردانپکیج کسب درآمد در منزل بدون سرمایه (شماره 1)ثروت آفرینی با قدرت ذهن ناپلئون هیلبررسی سلامت عمومی و خودکارآمدی در بین دانشجویان با عقاید مذهبی بالا و دانشجویان با عقاید مذهبی پایینکتاب اصول و روش های طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران(طراحی دسترسی1399)سئو و بینه سازی سایت در یک ساعت ( نسخه یاقوت کبود )سه راز بزرگ موفقیت61ایده کسب درآمد از اینترنتاکسس بزرگترین کتابخانه الکترونیکی فارسیاموزش فلش گوشیبرنامه ریزی و طراحی کسب و کار اینترنتیمحافظت از انرژی چاکراهادوره آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتیفیلم کارگاه دیجیتال مارکتینگ (30 قدم تا فروش آنلاین)قرآن اول دبستانآموزش کسب درآمد از بورس به روشی کاملا جدید با سود ماهانه بالا + بدون سرمایه اولیههاست رایگان، دامنه رایگان، لوگو رایگان، بنر رایگان و سایت مجانی تاسیس کنید!آموزش کسب درآمد از برنامه نویسی اندرویدکسب درآمد از سایت پاپ آپ و پاپ باکس با استراتژی پایدارآموزش راه اندازی سایت کلیکی با درآمد بسیار بالا استراتژی شروع و سودرسانیاصول و استراتژی ویژه بازاریابی تلفنی + استراتژی ویژه 200% افزایش فروشسورس 2000 بازی و 1000 نرم افزار اندرویدیکسب درآمد بسیار نوین و آسان از سئوی سایت ها + آموزش کار و شروع